Kontaktuppgifter

Styrelsen

Kårchef Malou Somppi, 045 344 7227 karchef@kfukm.fi
Vice kårchef Leevi Lehto, 044 0659838 vicekarchef@kfukm.fi
Programchef
Urho Kosomaa, 045 155 6460  programchef@kfukm.fi
Uppdragschef Saana Pihlatie, 045 343 1364 uppdragschef@kfukm.fi
Sekreterare Jenina Nyström, 040 148 7879 sekreterare@kfukm.fi
Kårekonom Tony Ahlgrén, 040 524 8223 ekonom@kfukm.fi
Materialförvaltare Victor Spiby, 040 190 6406 material@kfukm.fi
Kommunikationsansvarig Molly Weckman, 040 164 5666 kommunikation@kfukm.fi

Åldersgruppernas ledare

Alla ledare nås personligen på förnamn@kfukm.fi

Vargungar

Vargungeakela Pippi Collander, 0400 260 285
Vargungeakela Dante Thelestam

Vargungeakela Birgitta Mitro, 040 5526690
Vargungeakela Santeri Seppälä

 

Äventyrsscouter

Äventyrsscoutledare Molly Weckman, 040 164 5666
Äventyrsscoutledare Elin Neuvonen
Äventyrsscoutledare Lotta Holm

Spejarscouter

Spejarscoutlots Tom Lille tom@kfukm.fi
Spejarscoutlots Stella Somppi 045 329 3166
Spejarscoutlots Alvin Heinsalmi 044 990 4547

Explorerscouter

Explorerscoutlots Malou Somppi,  045 344 7227
Explorerscoutlots Kenneth Mattila

Patrulledare roterar mellan explorerscouterna

Roverscouter

Roverscoutlots Carina Weckman
Patrulledare

Familjescouting

Familjescoutledare Carina Weckman, 041 518 2918

Övriga

Trygghetsperson Carina Weckman, trygghetsperson@kfukm.fi
Säkerhetsansvarig Birgitta Mitro, sakerhet@kfukm.fi
Bli Scout-information bliscout@kfukm.fi
Kuksa-ansvarig Laura Heino, kuksa@kfukm.fi
Webmaster
Molly Weckman, webmaster@kfukm.fi
Internationella lägerinformation internationellt@kfukm.fi
Sociala medier-ansvarig Molly Weckman some@kfukm.fi
Sählylagets ledare Elin Neuvonen, sahlyboss@kfukm.fi

Alla ledare nås också via fornamn.efternamn@kfukm.fi