Kontaktuppgifter

Styrelsen

Kårchef Malou Somppi, 045 344 7227 karchef@kfukm.fi
Vice kårchef Jenina Nyström, 040 148 7879 vicekarchef@kfukm.fi
Programchef 
  programchef@kfukm.fi
Uppdragschef Jenina Nyström, 040 148 7879 uppdragschef@kfukm.fi
Sekreterare Alvin Heinsalmi, sekreterare@kfukm.fi
Kårekonom Tony Ahlgrén, 040 524 8223 ekonom@kfukm.fi
Materialförvaltare Gustaf Lehto, 044 0659838 material@kfukm.fi
Kommunikationsansvarig Molly Weckman, 040 164 5666 kommunikation@kfukm.fi

Åldersgruppernas ledare

Alla ledare nås personligen på förnamn@kfukm.fi

Vargungar

Vargungeakela Pippi Collander, 0400 260 285
Vargungeakela Birgitta Mitro, 040 5526690
Vargungeakela Santeri Seppälä

Äventyrsscouter

Äventyrsscoutledare Molly Weckman, 040 164 5666
Äventyrsscoutledare Lotta Holm
Äventyrsscoutledare Masa Sippola
Äventyrsscoutledare John Fayzullaev

Spejarscouter

Spejarscoutlots Tom Lille tom@kfukm.fi
Spejarscoutlots Alvin Heinsalmi 044 990 4547

Explorerscouter

Explorerscoutlots Malou Somppi,  045 344 7227
Explorerscoutlots Kenneth Mattila

Patrulledare roterar mellan explorerscouterna

Roverscouter

Roverscoutlots Carina Weckman
Patrulledare

Familjescouting

Familjescoutledare Carina Weckman, 041 518 2918

Övriga

Trygghetsperson Carina Weckman, trygghetsperson@kfukm.fi
Säkerhetsansvarig Birgitta Mitro, sakerhet@kfukm.fi
Bli Scout-information bliscout@kfukm.fi
Kuksa-ansvarig Laura Heino, kuksa@kfukm.fi
Webmaster
Molly Weckman, webmaster@kfukm.fi
Internationella lägerinformation internationellt@kfukm.fi
Sociala medier-ansvarig Molly Weckman some@kfukm.fi
Sählylagets ledare Elin Neuvonen, sahlyboss@kfukm.fi

Alla ledare nås också via fornamn.efternamn@kfukm.fi