Kontaktuppgifter

Styrelsen

Kårchef Gustaf Weckman, 044 0659838 karchef@kfukm.fi

Vice kårchef Jenina Nyström, 040 148 7879 vicekarchef@kfukm.fi

Programchef programchef@kfukm.fi

Uppdragschef Jenina Nyström, 040 148 7879 uppdragschef@kfukm.fi

Sekreterare Malou Somppi, 045 344 7227 sekreterare@kfukm.fi

Kårekonom Tony Ahlgrén, 040 524 8223 ekonom@kfukm.fi

Materialförvaltare Alvin Heinsalmi, 044 0659838 material@kfukm.fi

Kommunikationsansvarig Molly Weckman, 040 164 5666 kommunikation@kfukm.fi

Ansvarig för miljö och hållbarhet Lotta Holm

Övrig medlem Nelly Weckman, 040 657 7663 

Åldersgruppernas ledare

 

Alla ledare nås personligen på förnamn@kfukm.fi

Familjescouting

Familjescoutledare Fanny Melling

Vargungar

Vargungeakela Pippi Collander, 0400 260 285
Vargungeakela Birgitta Mitro, 040 5526690
Vargungeakela Emma Holmlund

Äventyrsscouter

Äventyrsscoutledare Malou Somppi, 045 344 7227 
Äventyrsscoutledare Laura Heino
Äventyrsscoutledare Carina Weckman
Äventyrsscoutledare Masa Sippola
Äventyrsscoutledare John Fayzullaev

Spejarscouter

Spejarscoutlots Molly Weckman, 040 164 5666
Spejarscoutlots Elin Neuvonen
Spejarscoutlots Ruu Ohls
Spejarscoutlots Lina Törnblom

Explorerscouter

Explorerscoutlots Tom Lille, tom@kfukm.fi
Explorerscoutlots Kenneth Mattila
Explorerscoutlots Alvin Heinsalmi, alvin@kfukm.fi
Explorerscoutlots 
Ylva Erlin

Patrulledare roterar mellan explorerscouterna

Roverscouter

Roverscoutlots Gustaf Weckman
Patrulledare

 

Övriga

Trygghetsperson Carina Weckman, trygghetsperson@kfukm.fi

Säkerhetsansvarig Birgitta Mitro, sakerhet@kfukm.fi

Bli Scout-information bliscout@kfukm.fi

Kuksa-ansvarig Laura Heino, kuksa@kfukm.fi

Webmaster Molly Weckman, webmaster@kfukm.fi

Internationella lägerinformation internationellt@kfukm.fi

Sociala medier-ansvarig Molly Weckman some@kfukm.fi

Sählylagets ledare sahlyboss@kfukm.fi

Alla ledare nås också via fornamn.efternamn@kfukm.fi